sycący koktajl

Sycący koktajl z ciecierzycą

Cały czas robiłam to źle! Miksowałam koktajle i dziwiłam się, że jestem głodna po godzinie od ich wypicia. A wystarczyło zmienić jedną rzecz… Koktajl to szybka opcja na śniadanie. Doskonała rzecz do zabrania ze sobą (pod warunkiem, że macie dobrze zakręconą butelkę lub termos – koktajlowa powódź w torebce #najgorzej). Można wrzucić do niego składniki w najróżniejszych kombinacjach i raczej trudno coś zepsuć, chyba że dorzucicie do miksowania wątróbkę.

Co w takim razie sprawiało, że moja relacja z koktajlami była raczej trudna?

Głód! Piłam koktajl i po godzinie napadałam na lodówkę. Zabierałam go ze sobą do pracy, a i tak musiałam wyskoczyć po drugie śniadanie, bo burczało w brzuchu. Okazało się, że tyle lat gotuję, a nie pomyślałam o jednej, najważniejszej zasadzie – to też jest posiłek, więc muszę go odpowiednio skomponować i zbilansować. Jak już się pewnie domyślacie, w moich koktajlach brakowało białka. Było w nich sporo węglowodanów, trafiały się witaminy z owoców i warzyw, czasem dosypałam odrobinę nasion chia czy łyżeczkę masła orzechowego, ale to wciąż było zbyt mało, żeby mój organizm czuł sytość.

Nie popełniajcie moich błędów i do koktajlu dorzućcie np. strączki! Tak, ja wiem. Ale jak to? Fasola w koktajlu? Czy ja chcę zjeść fasolkę po bretońsku czy wypić koktajl… Prawda jest taka, że strączki mają dość neutralny smak i takie 2-3 łyżki ciecierzycy są niewyczuwalne w smaku. Ale mamy już lepiej zbilansowany posiłek. Proste, a jednak potrzebowałam lat, żeby to odkryć.

Na końcu wpisu znajdziesz przepis w wersji do druku

Sycący koktajl ananasowy ze strączkami

  • 50 g ciecierzycy (opłukanej); to ~3 łyżki
  • pół banana (60 g)
  • 1 ogórek (50 g)
  • 150 g mrożonego ananasa
  • 20 g masła orzechowego (1 czubata łyżeczka)
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • woda

– woda

Dokładnie opłucz ciecierzycę pod bieżącą wodą. Wszystkie składniki zmiksuj na gładki, gęsty płyn.

Poniżej jeszcze lista proponowanych przeze mnie zamienników – tak samo tworzę przepisy do moich e-booków – staram się zaprezentować najlepiej pasujące zamienniki, żeby odjąć dylematów użytkownikom 😉

Szukasz więcej sycących przepisów?

Zapisz poniższą grafikę albo kliknij tutaj, aby pobrać przepis w wersji do druku (PDF)

Czy ten wpis był przydatny?

One Comment

  1. Pingback: 5 pomysłów na wykorzystanie bananów - Olga Pawlikowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*